ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ - ΑΣΑΝΕ (20/5/21, 19:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ

0 - 1 20-05-21

ΑΣΑΝΕ

Για τον αγώνα ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ-ΑΣΑΝΕ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 02:50 20/05/21

1
2

***Χωρίς οπαδούς

Ξεκάθαρα το αουτσάιντερ στην αναμέτρηση κόντρα στη δυνατή Σόγκνταλ, η κόκκινη της δεύτερης από το 20’ της έδωσε ελπίδες. Απέκτησε τα ηνία του αγώνα, χωρίς βέβαια να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλό της, βρήκε το γκολ που έψαχνε με πέναλτι (78’). Κι όμως, εκεί που όλα έδειχναν ιδανικά, έχυσε την… καρδάρα με το γάλα, δεχόμενη την ισοφάριση στην τελευταία φάση του αγώνα.

Εξαιρετικός ο βαθμός κόντρα στη Σόγκνταλ, αλλά έτσι όπως πήγε το ματς, δεν μπορεί παρά να είναι απογοητευμένη. «Μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι με την απόδοσή μας, αλλά δεν θα το υπερβάλλουμε. Είναι σκληρό που δεχτήκαμε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις, όμως είναι σημαντικό που πήραμε το βαθμό», τα λόγια του χαφ της ομάδας, Σέρλεκ.

Χωρίς οπαδούς στην εντός έδρας πρεμιέρα της, λόγω των μέτρων κορωνοϊού στο δήμο του Ουλενσάκερ.

Κακό το ξεκίνημα κόντρα στη Φρέντρικσταντ, δέχθηκε δύο γκολ μέσα στο πρώτο ημίωρο (18’, 27’) και έτσι, είχε μπροστά της ένα βουνό να ανέβει. Δεν παραιτήθηκε, μείωσε πριν την ανάπαυλα (37’) και ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος (64’). Μόλις δύο λεπτά κράτησε η χαρά της, με την αντίπαλό της να κάνει το 2-3, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αν και πίεσε για την εκ νέου ισοφάριση.

Θα μπορούσε σίγουρα να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, το οποίο ήταν ισορροπημένο, προδόθηκε όμως από την ασταθή άμυνά της, η οποία αναμένεται να της στοιχίσει βαθμούς κατά τη διάρκεια της σεζόν. Πολλές οι αποχωρήσεις στο μεταγραφικό παζάρι, θα χρειαστεί χρόνο προκειμένου να ενσωματώσει τους νέους παίκτες.

Ήσυχα τα πράγματα τις τάξεις της.

Ουλενσάκερ

ΟΛΑ ΚΥΠΕΛΛΟ

Άσανε

Β' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 - 2015 - 2016 1 - 0 2017 2 - 3 2018 1 - 1 2019 - 2020 0 - 3 2021 0 - 1 2022 - 2023 -