ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ - ΑΝΤΟΦΑΓΑΣΤΑ (27/4/19, 03:30) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ

1 - 0 27-04-19

ΑΝΤΟΦΑΓΑΣΤΑ

Για τον αγώνα ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ-ΑΝΤΟΦΑΓΑΣΤΑ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 11:46 26/04/19

1
2

Εχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη στο Ταλκαχουάνο με αντίπαλο την Ουατσιπάτο και έμεινε στο 1-1. Καλύτερη σε όλο, ειδικά στο πρώτο μέρος που μπήκε δυναμικά για να κάνει ένα γρήγορο γκολ. Δεν της βγήκε το πλάνο, στην επανάληψη έπεσε αισθητά και χρειάστηκε ένα ανύπαρκτο πέναλτι για να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του αγώνα σε γιόμα απελπισίας.

Εντονα τα παράπονα του Μάριο Σάλας προς τον διαιτητή, τους πήγε καροτσάκι μέχρι την έξοδο όταν τελείωσε το παιχνίδι. Κυρίως για τις πολλές καθυστερήσεις γκρίνιαξε ο Σάλας αλλά από την άλλη η ομάδα του πήρε ανύπαρκτο πέναλτι για να πάρει το προβάδισμα.

Στη συνέντευξη Τύπου τα έβαλε και με τα ΜΜΕ, εξοργισμένος με ορισμένα δημοσιεύματα που τον ήθελαν να μην τα πηγαίνει καλά με τους παίκτες του και τόνισε ότι η Κόλο Κόλο είναι στο σωστό δρόμο για να χτίσει μία πολύ ισχυρή ομάδα για το μέλλον.

Μοναδικός αμφίβολος για την αναμέτηση είναι ο εμβληματικός φορ Παρέδες (5/2,1 ασ.).

Υπερβολικά λίγη και πάλι στο εντός έδρας παιχνίδι με την Κοκίμπο, γνώρισε δεύτερη σερί ήττα στο γήπεδό της με 0-1 (37′). Κακό πρώτο μέρος όπου ξεπεράστηκε ολοκληρωτικά από την αντίπαλό της σε όλους τους τομείς και βρέθηκε να χάνει σε κομβικό σημείο του ημιχρόνου. Στην επανάληψη κάπως ανέβηκε, πάλι έχασε ορισμένες σποραδικές ευκαιρίες αλλά πάλι δεν έπεισε με την στάση που είχε στον αγωνιστικό χώρο.

Πρώτη φορά από τη στιγμή που ανέλαβε τα ηνία της ο τεχνικός Χεράρδο Αμέλι αισθάνεται πίεση. Δεν είναι τα άσχημα αποτελέσματα αλλά περισσότερο η άσχημη εικόνα που έχει η ομάδα του και δεν δείχνει ότι μπορεί να την αλλάξει αυτή τη στιγμή.

Προς στιγμήν έχει τη στήριξη της διοίκησης αλλά αν συνεχίσει στο ίδιο μονοπάτι τίποτα δεν αποκλείεται. Υποτίθεται ότι με τις μεταγραφές που έκανε η Αντοφαγάστα θα έκανε καλύτερη ομάδα από πέρσι, κάτι που δεν συνέβη και είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση από ότι θα περίμενε κανείς. Μάλιστα ο κόσμος είχε την φιλοδοξία ότι η ομάδα του θα κυνηγούσε και τον τίτλο.

Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα στην αποστολή.

Κόλο Κόλο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Αντοφαγάστα

ΟΛΑ

Α' ΧΙΛΗΣ 2014/2015 4 - 0 2015/2016 2 - 1 2016/2017 1 - 1 2017 - 2018 3 - 4 2019 1 - 0 2020 1 - 0 2021 2 - 0 2022 1 - 0 2023 -