ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ - ΝΤΑΝΤΑΛΚ (8/7/22, 21:45): Έξτρα κίνητρο και ανεβασμένη απόδοση για νίκη του φαβορί

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ

1 - 0 08-07-22

ΝΤΑΝΤΑΛΚ

Για τον αγώνα ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ-ΝΤΑΝΤΑΛΚ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 03:44 08/07/22

1
2

*** Ντέρμπι γειτόνων.

Mπήκε τέλος στο αήττητο σερί της με εύκολη και σχετικά μεγάλη έκταση ήττα 3-0 εκτός έδρας στην Σεντ Πάτρικς. Κακή εμφάνιση μετά από καιρό απέναντι σε καταφανώς ανώτερο αντίπαλο και δίκαιο τελικό αποτέλεσμα.

Αριστο κλίμα ενόψει του ντέρμπι. H ως τώρα πορεία της αλλά και οι δύο καταφανώς χειρότεροι αγωνιστικά αντίπαλοι που έχει, την έχουν κάνει το απόλυτο αφεντικό στη μάχη σωτηρίας. Το + 10 με την σημερινή εικόνα τόσο της Ντρόχεντα, όσο και της Φιν Χαρπς δεν ανατρέπεται, πόσο δε μάλλον το +13 από την ουραγό Γιου Σι Ντι που έχασε και χθες από την Μποέμιαν.

Δεν έχει αξιοσημείωτα προβλήματα.

Συνεχίζει να τρέχει το σερί της, επέστρεψε στις νίκες μάλιστα με το άνετο 3-0 κόντρα στη Γιου Σι Ντι. Ήταν πολύ καλή ακόμα μια φορά και μάλιστα σε αυτό το ματς φάνηκε πως έχει “ταχύτητα” και όταν θέλει ανεβάζει ρυθμό.

Αν και είχε αρκετές καλές φάσεις, έμοιαζε νωθρή και έμεινε 0-0 στο ημίχρονο. Μπόρεσε όμως και πίεσε στην επανάληψη, διάστημα στο οποίο και πέτυχε τα τρία γκολ.

“Είχαμε καλή εβδομάδα προπονήσεων, είμαστε αήττητη σε δέκα ματς και έχουμε μόνο 2/21 ήττες. Ας μην ξεχνάμε όμως πως από αυτές τις 2 ήττες η μία ήρθε στο ματς με την Ντρόχεντα. Και μόνο αυτό αποδεικνύει για πόσο δύσκολο παιχνίδι πρόκειται” τονίζει ο Στίβεν Ο’Ντόνελ.

Κάνει αγώνα δρόμου αλλά είναι δύσκολο να προλάβει ο αρχηγός και πρώτος σκόρερ, ο στράικερ Χόμπαν (19/8). Δεν προκύπτει άλλο σοβαρό πρόβλημα και αναμένεται να παίξει με την καλύτερή διαθέσιμη ενδεκάδα στο ντέρμπι γειτόνων με την Ντρόχεντα.

Ντρόχεντα

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ντάνταλκ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 1 - 1, 4 - 1 2015 1 - 2 2016 - 2017 0 - 6 2018 - 2019 - 2020 - 2021 0 - 1, 0 - 1 2022 1 - 0, 1 - 0 2023 0 - 1, 1 - 2