Φ. ΚΑΡΑΓΚΟΥΜΡΟΥΚ - ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ (21/9/21, 17:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
HOT MATCH

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ

0 - 0 21-09-21

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Για τον αγώνα ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ-ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ γράφει ο Γιώργος Κούλης Ημερομηνία: 22:03 20/09/21

1
2

• «Ολυμπιακό Στάδιο Ατατούρκ» (76.092 θ.), Κωνσταντινούπολη. Χωρητικότητα 50%, μόνο εμβολιασμένοι θεατές.

Με επική ανατροπή νίκησε 4-3 τη Μαλάτιασπορ. Κάκιστο ξεκίνημα, είχε τεράστια θέματα στην καρδιά της άμυνας, στο 24’ βρισκόταν με δύο τέρματα στην πλάτη, στο ημίχρονο έχανε 3-2. Η αποβολή στο 62’ άλλαξε τα δεδομένα, ανέλαβε τη κατοχή (73%) και με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο (76’, 88’) πήρε τη νίκη.

«Κάναμε τεράστια προσπάθεια, είμαι πραγματικά περήφανος για την απόδοση των παικτών μου. Δεν είναι εύκολο όταν μένεις τόσο νωρίς πίσω στο σκορ να γυρνάς το παιχνίδι, πρέπει να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό» είπε ο κόουτς Φραντζέσκο Φαριόλι.

Οι γηπεδούχοι πατάνε καλά από το ξεκίνημα της περιόδου, μετράνε μόλις μία ήττα από τη νταμπλούχο Μπεσίκτας τις πρώτες αγωνιστικές, ενώ προέρχονται από σπουδαία ανατροπή ενάντια στη Μαλάτιασπορ. Στον πάγκο βρίσκεται ο 32χρονος Φραντζέσκο Φαριόλι, είναι ο νεαρότερος προπονητής της κατηγορίας και τα δείγματα που έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα κρίνονται θετικά. Αρέσκεται στο φουλ επιθετικό ποδόσφαιρο, στα αρνητικά πως έχει διατηρήσει σε μόνο ένα φετινό παιχνίδι το μηδέν στα μετόπισθεν.

Για ακόμα μια σεζόν ενισχύθηκε μεταγραφικά με έμπειρους ποδοσφαιριστές, ανεβαίνει επίπεδο με τις προσθήκες του στόπερ Μπενάτια και του μπακ Ερκίν, μοναδική μεγάλη απώλεια ο περυσινός πρώτος σκόρερ της ομάδας με έντεκα τέρματα ο εξτρέμ Ενταό.

Αμφίβολοι ξανά ο πολύπειρος στόπερ Μπενάτια (3/0) και ο αρχηγός μέσος Μπίλια (4/0). Σταθερά εκτός ο βασικός εξτρέμ Μπορίνι.

Σε πέντε παιχνίδια μέτρησε τρία over 2,5.

Αυτοκτόνησε κόντρα στην Μπεσίκτας χάνοντας 3-2. Δεν εκμεταλλεύτηκε τις πολλές απουσίες των «Αετών», αποτελεσματική στις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκόραρε δις μέχρι το ημίχρονο. Κάκιστη στην επανάληψη, έδωσε χώρο, δέχτηκε την μείωση στο 49’, στάθηκε τυχερή σε δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα, έγινε η ανατροπή ως το 76’.

Στους φιλοξενούμενους δεν πηγαίνουν καλά τα πράγματα, από την περασμένη χρονιά έδειξε στο φινάλε πως υπήρχε σοβαρό πρόβλημα λόγω των κάκιστων εμφανίσεων που πραγματοποιούσε, όμως ο τελικός του κυπέλλου αποτελούσε το βασικό μέλημα. Τελικά, το τρόπαιο χάθηκε εύκολα από την Μπεσίκτας, ο Γιανάλ στηρίχτηκε από τη διοίκηση αλλά ούτε την τωρινή χρονιά φαίνεται να αλλάζει κάτι δραματικά στην εικόνα της Αντάλια.

Μόλις ένα τρίποντο σε έξι αγωνιστικές, στο τελευταίο παιχνίδι δεν κατάφερε καν την ισοπαλία κόντρα στη μισή Μπεσίκτας και στο φινάλε ξέσπασαν έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο, ο οποίος ζητούσε την παραίτηση του Τούρκου τεχνικού. Ο Γιανάλ στη συνέντευξη τύπου ανέφερε πως δεν είναι ένα θέμα που πρόκειται να μοιραστεί με τους οπαδούς, πλέον η διοίκηση καλείται να αποφασίσει για το μέλλον του.

Δεν επηρεάζουν οι απουσίες.

Σε πέντε αγώνες μέτρησε τρία σύνολα τερμάτων 2-3 γκολ.

Καραγκιουμρούκ

Αντάλιασπορ

Α' ΤΟΥΡΚΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 2 - 2 2021/2022 0 - 0 2022/2023 0 - 1