ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (16/10/19, 16:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΑΙΟΛΙΚΟΣ

1 - 0 16-10-19

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Για τον αγώνα ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ γράφει ο Γιώργος Φραδελάκης Ημερομηνία: 20:26 15/10/19

1
2

Μονός αγώνες για την τρίτη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί, θα φιλοξενήσει στην επόμενη φάση τον Απόλλωνα.

Εμεινε στο εντός έδρας 0-0 κόντρα στον Αχαρναϊκό, κακό παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Το παιχνίδι χάλασε μετά το 30’ όταν ο αντίπαλός του έμεινε με δέκα παίκτες, ουσιαστικά δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο, στις καθυστερήσεις απειλήθηκε γενική σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

1-2-0 ο απολογισμός του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Εντονα τα παράπονά του προς τη διοργανώτρια αρχή, στο διάστημα 2-20 Οκτωβρίου θα δώσει συνολικά έξι αγώνες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, ουσιαστικά παίζει κάθε τρεις ημέρες. Και αυτό διότι καθυστέρησε αν επικυρωθεί η άνοδός του στη Γ’ Εθνική με συνέπεια να μπει καθυστερημένα στο πρωτάθλημα.

Πολύ βαρύ το πρόγραμμα, στο οποίο δύσκολα θα αντεπεξέλθει, παρ΄ όλα αυτά φέρεται διατεθειμένος να κρατήσει και τα δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη.

Με επίσημη ανακοίνωση καλεί τον κόσμο του να βρεθεί στο γήπεδο και ζήσει την αναβίωση ιστορικών στιγμών, πριν από 36 χρόνια είχε αντιμετωπίσει τη Νίκη Βόλου σε αγώνα μπαράζ στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ο πολύπειρος τεχνικός Γιάννης Γεωργάρας, που ανέλαβε τον Αύγουστο, δεν θα έχει στη διάθεσή του τον μπακ Αγριμάκη, το στόπερ Βαλιό και τον επιθετικό Καλαφάτη.

Χθες ανακοινώθηκε η απόκτηση του χαφ Σπόλιαριτς, που έχει φορέσει και τη φανέλα του Απόλλωνα Πόντου.

No goal έληξαν τα τέσσερα από τα πέντε φετινά επίσημα παιχνίδια του, τα τρία ολοκληρώθηκαν στο 0-1 γκολ.

Δίκαιο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το 1-1 ως τυπικά γηπεδούχος στη Φιλιππούπολη της Λάρισας κόντρα στην Καλαμάτα.

Κακή στο πρώτο ημίχρονο, όπου είδε την αντίπαλό της να χάνει σημαντικές ευκαιρίες, σαφώς βελτιωμένη στο δεύτερο, όπου προηγήθηκε στο 53’ αλλά ισοφαρίστηκε στο 72’ με πέναλτι.

1-1-1 ο απολογισμός της στο πρωτάθλημα της Football League.

«Αμφίρροπο ματς, θα μπορούσαμε να το χάσουμε αλλά και να το κερδίσουμε. Δεν μπορούμε να σταθούμε περισσότερο όμως σε ότι συνέβη στην αναμέτρησή μας με την Καλαμάτα, μπροστά μας έχουμε το ματς κυπέλλου, που θα είναι ένα χρήσιμο τεστ από τη στιγμή που ξεκινήσαμε την προετοιμασία αργότερα από όλες τις ομάδες της κατηγορίας μας» το σχόλιο του τεχνικού Ισαάκ Χοβέ.

Το κύπελλο σαφώς και δεν αποτελεί προτεραιότητα για την ομάδα της Μαγνησίας, όμως θέλει να προχωρήσει όσο το δυνατόν περισσότερο.

Προβληματισμός για το δύσκολο πρόγραμμα με κοπιαστικά ταξίδια, μετά το ματς της Μυτιλήνης θα επιστρέψει στη βάση της για μία ημέρα πριν ξεκινήσει μια νέα Οδύσσεια με κατάληξη τη Ρόδο για το ματς με τον Ιάλυσο.

Με 16 παίκτες στελεχώθηκε η αποστολή που μετέβη στη Μυτιλήνη.

Πάντα απών ο εξτρέμ Λίτσιος, θα απουσιάσουν ο μπακ Κ. Κυριακίδης και ο πολύπειρος αμυντικός χαφ Μπαλάφας, που κληρονόμησαν τραυματισμούς στο ματς με την Καλαμάτα.

Αμφίσκορα και τα τρία φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, που τελείωσαν στα 2-3 γκολ.

Αιολικός

Νίκη Βόλου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 1 - 0 2020/2021 - 2021/2022 - 2022/2023 -