HOT MATCH

ΕΡΕΜΠΡΟ

4 - 0 20-07-19

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ

Για τον αγώνα ΕΡΕΜΠΡΟ-ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 03:07 20/07/19

1
2

Α’ Γύρος: Φάλκενμπεργκ – Έρεμπρο 1-0

Απογοήτευσε για μια ακόμη αγωνιστική, ηττήθηκε στο Γκέτεμποργκ από την Χάκεν με 0-3.

Δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι με την Χάκεν εκτός, ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να υποκύψει στην ανωτερότητα της αντιπάλου της.

Δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες της και φαίνεται πως και φέτος δύσκολα θα αποφύγει τις περιπέτειες. Δεν μπορεί να βρει την χρυσή τομή ο Σελ με αποτέλεσμα η ομάδα του να δέχεται πολύ εύκολα γκολ, ενώ αδυνατεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της.

Ως κομβικό κρίνεται το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Φάλκενμπεργκ και ενδεχόμενη ήττα θα κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Οι οργανωμένοι με την βοήθεια του κόσμου είναι έτοιμοι να στηρίξουν την προσπάθεια δίνοντας παρόν.

Τιμωρημένος ο αμνυτικός Μπρούρσον (14/0), εξέτισε ο μπακ Μπγιόρκμαν (8/0). Συνεχίζουν εκτός ο κεντρικός αμυντικός Φάμπιο (5/0), οι μπακ Μπγιόρνκβιστ (8/0) και ο ανασταλτικός χαφ Μόρτενσον (3/0).

Πήρε στις καθυστερήσεις αυτό που άξιζε με την Γκέτεμποργκ εντός, αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρά την υπεροχή της, δημιουργώντας αρκετές καλές ευκαιρίες πήγε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Στο 48’ έμεινε πίσω, δεν πτοήθηκε, συνέχισε να πιέζει και δικαιώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απόλυτα ικανοποιημένη από την προσπάθεια που πραγματοποίησε εντός έδρας κόντρα στην Γκέτεμποργκ και παρότι δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, με τον τρόπο που ήρθε η ισοπαλία αλλά και με το επιβλητικό ποδόσφαιρο που έπαιξε δίνει δικαίωμα στους φίλους της να ελπίζουν για καλύτερα αποτελέσματα στο άμεσο μέλλον.

Με πλήρη συνείδηση αντιμετωπίζει την αναμέτρηση με την Ερεμπρο με τον Εκλουντ να τονίζει: «Γνωρίζουμε από την νίκη της πρεμιέρας ότι είναι μια δύσκολη ομάδα και πρέπει, όπως πάντα, να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί με τον Γκέρζιτς (μέσος) που ελέγχει κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό το παιχνίδι της Ερεμπρο».

Πλήρης η αποστολή της.

Μόλις δύο νίκες φέρος στο πρωτάθλημα η Φάλκενμπεργκ, η μία ήταν επί της Έρεμπρο με 1-0 στην πρεμιέρα.

Έρεμπρο

Φάλκενμπεργκ

ΟΛΑ ΚΥΠΕΛΛΟ

Α' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2014 0 - 0 2015 2 - 1 2016 3 - 2 2017 - 2018 - 2019 4 - 0 2020 1 - 2 2021 - 2022 - 2023 -