ΑΕΛ

1 - 1 05-08-21

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ

Για τον αγώνα ΑΕΛ-ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ γράφει ο Ανέστης Ζαχαράκης Ημερομηνία: 08:02 05/08/21
2.75

*** «ΑΕΚ Αρένα» (8.000 θ.), Λάρνακα, δεν είναι η φυσική έδρα της ΑΕ Λεμεσού. Με κόσμο.

Με δύο νίκες η ΑΕ Λεμεσού απέκλεισε την αλβανική Βλάζνια στο β’ γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Η ρεβάνς στην Αλβανία πάντως ήταν δύσκολη, με την αντίπαλο να έχει δύο δοκάρια (67’, 94’) και τον γκολκίπερ Βοζίνια αρκετή δουλειά.

Ένα γκολ (6’) του Οζομπιτς στη ρεβάνς αρκούσε για να περάσει η Κάραμπαγκ την Ασντόντ. Συμπαγής και καλά οργανωμένη δεν απειλήθηκε ποτέ, πιο πιθανό έμοιαζε το 0-2 σε κάποια κόντρα. Τη σεζόν 2019/20 είχε αντιμετωπίσει τέσσερις φορές τον ΑΠΟΕΛ και μέτρησε 1-1-2.

Αναμένεται παιχνίδι λεπτομερειών σε δύσκολες συνθήκες λόγω της αφόρητης ζέστης. Σχεδόν στη μέση το σετ, αν αξίζει κάτι είναι μόνο το ρίσκο στο Χ αφού το πιθανότερο είναι να αφήσουν ανοιχτούς λογαριασμούς εν όψει της ρεβάνς στο Αζερμπαϊτζάν. Στο 3,15 στην Betshop η ισοπαλία.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στο under 1,5 τα παιχνίδια τόσο της ΑΕΛ όσο και της Κάραμπαγκ στον προηγούμενο γύρο. Λόγω και ζέστης λογικά θα πάμε σε κλειστό ματς. Στο 1,60 στην Bwin το under 2,5.