ΑΒΑΪ́

1 - 1 04-06-21

ΑΤΛ. ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Για τον αγώνα ΑΒΑΪ́-ΑΤΛ. ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 16:04 03/06/21
2.35

*** Πρώτος αγώνας για τον 3ο γύρο του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.
*** Χωρίς θεατές λόγω covid-19.

Τρίτο παιχνίδι για την Αβαΐ στο θεσμό. Πέρασε σχετικά άνετα από την μικρούλα Πάλμας με 1-0 και καθάρισε επίσης επαγγελματικά 2-0 την Κασκαβέλ. Στην Σέριε Β αποφάσισε τελευταία στιγμή να μην χρησιμοποιήσει οκτώ βασικούς ο Κλαουντινέι Ολιβέιρα και αυτό έφερε την ήττα 2-0 από την Κοριτίμπα. Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα σε 15 παιχνίδια για την Αβαΐ που έδειξε να δίνει προτεραιότητα στο κύπελλο.

Πρώτο κυπελλικό για την Ατλέτικο φέτος. Στο Παραναένσε συνεχίζει κανονικά με την u23 όπου είναι στα ημιτελικά, στο Σουνταμερικάνα πέρασε στην επόμενη φάση και στο πρωτάθλημα κέρδισε, χωρίς να το αξίζει, 1-0 την Αμέρικα Μινέιρο πριν τις καθυστερήσεις.

Ιδιες ομάδες. Με βάση την άμυνα και τις αντεπιθέσεις, ομάδες του 1-0 και οι δύο. Τώρα για φαβορί σε μία φρέσκια Αβαΐ που θα παίξει στα ίσια δεν νομίζω ότι ταιριάζει πολύ στην Ατλέτικο που ούτως ή άλλως ζορίζεται μακριά από το γήπεδό της. Έχει μπόλικο Χ μέσα το παιχνίδι και οι ομάδες είναι κοντά οπότε πάμε στο Χ του 3,25 στον Stoiximan.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Η έκπληξη θα είναι να έχει γκολ. Καλά ζυγισμένο το σετ στα λίγα γκολ και δεν έχει κάτι να σκαλίσουμε εδώ.