ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ

1 - 1 12-09-21

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Για τον αγώνα ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ-ΣΑΡΑΓΟΣΑ γράφει ο Παναγιώτης Τράγος Ημερομηνία: 00:33 12/09/21

*Στο 60% η χωρητικότητα.

Εχασε πέναλτι στην εκπνοή και έμεινε στο 1-1 με τη Λούγο. Πιο δραστήρια γενικά στο τερέν, αλλά λίγα πράγματα, μακρινά σουτ, ανικανότητα επιθετικά. Δύο φορές απειλήθηκε, ένα γκολ έφαγε, μια μεγάλη απόκρουση ο γκολκίπερ της (στο 1-1). Αφησε ερωτηματικά, ουσιαστικά ήθελε αλλά δεν μπορούσε.

«Εχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης και πρέπει να απαιτούμε περισσότερα από τους εαυτούς μας. Εχουμε τις απώλειες του Μούλα και του Γκότσι, ο οποίος είναι ο μοναδικός μας αριστερός μπακ, συν τη γνωστή του Χάνο. Η Σαραγόσα έχει ταλέντο και νεαρούς παίκτες που έχουν μέλλον μπροστά τους και έναν πολύπειρο προπονητή. Ολοι οι νεοαποκτηθέντες (αναφέρεται στους τρεις που δεν ήταν με τη Λούγο) είναι διαθέσιμοι», είπε ο Ολτρα.

Επιστρέφει ο διεθνής βασικός μεσοεπιθετικός Σαλβαδόρ (2/0), συνεχίζει εκτός ο χαφ Χάνο (1/0), νοκ άουτ ο βασικός αριστερός μπακ Γκότσι (3/0) και ο βασικότατος αριστερός χαφ Μούλα (3/1) που είχε μείνει τελευταία στιγμή εκτός στο ματς με τη Λούγο.

Πολύ κακό ξεκίνημα στο ματς, πολύ καλό φινάλε, μεγάλη νίκη με 2-1 στη Μαδρίτη επί της Αλκορκόν. Δεν υπήρχε στο πρώτο μισάωρο και ευτυχώς έχανε μόνο με 1-0, κυρίαρχο σταδιακά από εκεί και πέρα και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, δικαίως γύρισε το ματς, δικαίως νίκησε, μια φορά απειλήθηκε στο β’ μέρος, στην εκπνοή των καθυστερήσεων.

«Πρέπει να γίνουμε μια ομάδα που θα ελέγχουμε τα ματς και όχι να ακολουθούμε τον αντίπαλο. Θα χρειαστούμε μάξιμουμ συγκέντρωση στο τερέν απέναντι στη Φουενλαμπράδα. Εχω κάποια ερωτηματικά για την ενδεκάδα μας», είπε ο JIM.

Επιστρέφουν οι τρεις βασικοί διεθνείς, ο στόπερ Φρανθές (2/0), ο χαφ Φράντσο (2/0) και ο επιθετικός Αθόν (2/0), συνεχίζουν εκτός οι μακροχρόνια απόντες μπακ Βιγκαράι, Λασούρ.

Αλλοπρόσαλλη ομάδα η Φουενλαμπράδα, ακόμη δεν ξέρουμε τι να περιμένουμε αφού τώρα θα μπουν σιγά σιγά οι πέντε μεταγραφές της τελευταίας μέρας. Επιστροφές στη Σαραγόσα που είναι ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο. Σωστό το σετ με ελαφρύ φαβορί τη «Φουένλα», δεν βγάζω άκρη, μου φαίνεται πως και με τριπλή χάνεις εδώ.

«Ανώμαλες» επιθετικά, μπορούν να χάσουν 15 τετ α τετ και να βάλουν δύο γκολ έκαστη χωρίς φάση. Γεια σας.

Φουενλαμπράδα

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σαραγόσα

Β' ΙΣΠΑΝΙΑΣ 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 2 - 1 2020/2021 0 - 1