ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

3 - 1 11-09-21

ΑΛΤΑΪ

Για τον αγώνα ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ-ΑΛΤΑΪ γράφει ο Γιώργος Κούλης Ημερομηνία: 21:44 10/09/21
1.98

• «Στάδιο Μπουγιουκσεχίρ» (37.829 θ.), Κόνια. Χωρητικότητα 50%, μόνο εμβολιασμένοι θεατές.

Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι παρουσίασε μέτριο πρόσωπο στην ισοπαλία 1-1 με την Ντεμίρσπορ. Είχε ανασταλτικά προβλήματα, δεν έβγαλε πολλές φάσεις, βρέθηκε πίσω στο 59’, είχε δοκάρι, στάθηκε τυχερή σε γκολ που ακυρώθηκε, απάντησε στο 83’.

Αήττητη τις πρώτες αγωνιστικές, θα προσπαθήσει να μπει στη δεκάδα καθώς δεν έχει ρόστερ για κάτι περισσότερο. Συνεχίζει στον πάγκο από την προηγούμενη περίοδο ο Παλού, στοχευμένες μεταγραφικές κινήσεις, κάλυψε τα κενά που άφησαν βασικοί παίκτες, ανακοινώθηκε επίσημα ο δανεισμός του στράικερ Χασάν από τον Ολυμπιακό.

Πλήρης.

Κόντρα στην Φενέρμπαχτσε έχασε δίκαια 2-0. Περίμενε πίσω από τη σέντρα, χωρίς ιδέες μεσοεπιθετικά, αντιμετώπισε θέματα στη καρδιά της άμυνας, δέχτηκε δύο τέρματα στην επανέναρξη (51’, 55’), είχε δοκάρι στα χασομέρια.

Τρομερό ξεκίνημα για τη νεοφώτιστη, πέτυχε δύο ευρείες νίκες παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, προσγειώθηκε με την ήττα από την Φενέρμπαχτσε. Ο Μουσταφά Ντενιζλί είναι ο άνθρωπος που την ανέβασε κατηγορία, δεν έκανε πολλές μεταγραφές καθώς θέλησε να ανταμείψει την περυσινή ομάδα που την οδήγησε στην άνοδο, ξεχωρίζει η προσθήκη του γκολκίπερ Λις.

Χωρίς προβλήματα.

Η Κόνιασπορ μπήκε δυνατά και συνεχίζει αήττητη, επιζητεί μια καλή πορεία και φυσικά την άνετη παραμονή. Η Αλτάι εντυπωσίασε τις δύο πρώτες αγωνιστικές, συνδύασε νίκες με καλό ποδόσφαιρο, ακολούθησε φυσιολογική ήττα από την ποιοτικότερη Φενέρμπαχτσε. Σωστά διαβασμένο το σετ αποδόσεων, θα απέχουμε από σημείο.

Δεν περιμένουμε να ξεφύγει ιδιαίτερα το σκορ, σε τρία παιχνίδια μέτρησαν εκατέρωθεν από δύο σύνολα τερμάτων 2-3 γκολ και θα το επιλέξουμε στο 1,95 στη Stoiximan.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα