ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ - ΜΟΛΝΤΕ (18/7/21, 19:00) Σκληρό καρύδι η Λίλεστρομ

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ

1 - 1 18-07-21

ΜΟΛΝΤΕ

Για τον αγώνα ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ-ΜΟΛΝΤΕ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 08:13 18/07/21

1
2

Ικανοποιητικός ο βαθμός της ισοπαλίας στο 2-2 με τη Βαλερένγκα. Χειρότερη σε όλο το ματς, προηγήθηκε με δύο γκολ στο α’ (24’, 43’), με σκόρερ τον αμυντικό Ράνγκερ (9/1) και τον φορμαρισμένο φορ Όλσεν (10/8). Παρόμοιο το μοτίβο στο δεύτερο μέρος, αλλά αυτή τη φορά τιμωρήθηκε και δέχθηκε δικαίως την ισοφάριση (53’, 84’).

«Θα είναι διασκεδαστικό να μετρήσουμε τις δυνάμεις κόντρα στην Μόλντε. Θα πρέπει να είμαστε καλύτεροι σε σχέση με το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Βαλερένγκα» δήλωσε ο Μπάκε. Έφτασε αισίως τις έξι αναμετρήσεις χωρίς ήττα και κάνει όνειρα… τριάδας. Επιδεικνύει εξαιρετική ισορροπία σε άμυνα και επίθεση, ενώ ξέρει να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα ακόμα και όταν δεν είναι στην καλύτερή της μέρα. Ιδανικό το κλίμα στις τάξεις της.

Εκτός ο εξτρέμ Χέλαντ (6/1), ανακάλεσε το δανεισμό του νεαρού χαφ Κνούντσεν, ο οποίος επιστρέφει την ομάδα μετά από εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της Ουλενσάκερ .

Άστραψε και βρόντηξε, στο 5-0 επί της Οντ. Με τρία γκολ μπροστά στο σκορ από το ημίχρονο, άνετη επικράτηση, αλλά η έκτασή της είναι εντελώς πλασματική, δέχτηκε αρκετές ευκαιρίες και θα έπρεπε να δεχθεί τουλάχιστον ένα τέρμα.

«Ένα εξαιρετικό παιχνίδι από εμάς συνολικά» δήλωσε ο Μο. Έχει αρχίσει ήδη να ξεφεύγει στη βαθμολογία και κανένας δεν δείχνει ικανός να την κοντράρει. Την ερχόμενη εβδομάδα αρχίζουν και οι αναμετρήσεις της για τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ, αναμένεται να δούμε αν θα επηρεαστεί ο ρυθμός της στο πρωτάθλημα. Γενικότερα, το κλίμα είναι εξαιρετικό στις τάξεις της, μόνο αρνητικό, ο προβληματισμός για το μέλλον αρκετών σημαντικών παικτών της, των οποίων το συμβόλαιο λήγει στο τέλος της σεζόν.

Τέσσερις μακροχρόνιοι εκτός, αμφίβολος ο εξτρέμ Ούλαντ-Άντερσεν (13/2).

Λίλεστρομ

Μόλντε

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

Α' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 1 - 2 2015 2 - 1 2016 1 - 0 2017 0 - 1 2018 2 - 2 2019 0 - 2 2020 - 2021 1 - 1 2022 0 - 1 2023 2 - 1