Λόγω ενός έκτακτου προσωπικού προβλήματος του Άκη Αχλατλή, δεν θα ανέβουν σήμερα αναλύσεις για τα υπόλοιπα βραζιλιάνικα ματς. Ευχαριστούμε για την κατανόηση. πριν 6 ώρες Νίκος Αγγελής: H Λιγκ 1 καίγεται και το EFL χτενίζεται… πριν 8 ώρες Ανέστης Ζαχαράκης: Ανοίγει η αυλαία στη Γ’ Γερμανίας πριν 3 ημέρες

ΜΑΛΑΓΑ

2 - 1 12-10-18

ΑΛΜΠΑΘΕΤΕ

Για τον αγώνα ΜΑΛΑΓΑ-ΑΛΜΠΑΘΕΤΕ γράφει ο Γιώργος Τεριακής Ημερομηνία: 11:59 12/10/18
2.30

Επαιξε για την ισοπαλία στο «Ριαθόρ» και τα κατάφερε, παίρνοντας 1-1 από την Ντέπορ. Γλίτωσε σε 3-4 περιπτώσεις στο πρώτο ημίχρονο κι εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια της αντίπαλης άμυνας στο 54΄, σ’ ένα πλάγιο άουτ, για να προηγηθεί με τον Ν’Ντιάιγ. Στο 76΄ όμως δέχθηκε την ισοφάριση για να έρθει η αποβολή της αντιπάλου δύο λεπτά μετά να τη βοηθήσει να κρατήσει το αποτέλεσμα.

Παρότι η ομάδα είναι πρώτη, υπάρχει κόσμος που κριτικάρει τον τρόπο παιχνιδιού της Μάλαγα. Ο τεχνικός Μουνίθ απάντησε περί τούτου: «Ο καθένας κριτικάρει, γιατί θέλει το δικό του. Δεν μπορούμε να ικανοποιήσουμε τους πάντες. Στη Μάλαγα όλοι ξέρουν το πώς και το γιατί, σέβομαι τους πάντες, αλλά μερικές φορές διαβάζω κριτικές που με πιάνουν τα γέλια. Υπάρχουν και κάποιες που τις παίρνω στα σοβαρά».

Με τις εθνικές τους ο βασικός γκολκίπερ Μουνίρ (7) και ο χαφ Ν’Ντιάιγ (7/2), τραυματίες ο δ. μπακ Θιφουέντες (6/0) και ο εξτρέμ Μούλα (2/0), επιστρέφουν ο εξτρέμ Ρενάτο Σάντος (3/0) και ο αρ. μπακ Χουανκάρ (4/1).

Η πρώτη ήττα ήρθε στο… καταραμένο -για αυτήν- «Κάρλος Ταρτιέρε», χάνοντας δίκαια 1-0 από την Οβιέδο. Ηταν μάλιστα και το πρώτο ματς που δε σκόραρε. Πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό, γκολ που έπρεπε να ακυρωθεί ως οφσάιντ. Κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις με δεύτερο, έκανε μόλις 4 τελικές, μια σέντρα-σουτ σταμάτησε στο δοκάρι και τη μοναδική εντός στόχου, την έβγαλε στη γραμμή ο αντίπαλος γκολκίπερ.

«Δεν πτοούμαστε από την πρώτη ήττα, συνεχίζουμε τη δουλειά μας», είπε ο κόουτς Ράμις και μιλώντας για τη Μάλαγα, τόνισε: «Είναι μια καλά οργανωμένη αμυντικά ομάδα, με πολύ υπομονή και καθαρές ιδέες στο παιχνίδι της. Δυνατή αντίπαλος, αλλά έχουμε αποδείξει ότι μπορούμε να κοντράρουμε τέτοιες ομάδες».

Με την εθνική του ο φορ Μανάι (5/3), τραυματίας ο επιθετικός Ακούνια (7/2), εκτός ξανά ο εξτρέμ Σουσαέτα (6/0) και ο χαφ Ερίθε (7/0).

Δεν είναι για 1,65 ο άσος, η Μάλαγα κερδίζει στο όριο και κάποια στιγμή θα το πληρώσει. Η Αλμπαθέτε δεν είναι κακή και οι απουσίες της αντισταθμίζονται από την καλή παράδοση στο «Ροσαλέδα». No bet.

Δεν ανοίγουν τα ματς της Μάλαγα και οι απουσίες στην επίθεση της Αλμπαθέτε, μας προϊδεάζουν για λίγα γκολ. Το Under 2.0 (ασιατικό) παίζεται στο 2,15 στη Vivobet.