Για τον αγώνα ΒΕΣΤΕΡΟΣ-ΓΚΑΪΣ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 04:00 05/10/21
2
4.70
2.30
1.50

Πλήρωσε τις αμυντικές της αδυναμίες στην έδρα της πρωτοπόρου Βέρναμο, τραγικό το ξεκίνημά της, στο 13’ έχανε ήδη με 0-2. Για ένα μισάωρο δέχτηκε σφυροκόπημα, τα δοκάρια την έσωσαν τρεις φορές, άλλες δυο ο τερματοφύλακάς της. Στο 38’ μείωσε, στις καθυστερήσεις  αστόχησε σε πέναλτι, αμέσως μετά δέχτηκε και τρίτο τέρμα. Έκανε το 2-3 στο 74′, αλλά έμεινε εκεί.

Κάπου έδειξε πως κάτι πάει να γίνει, αλλά ο βοηθός που έχει αναλάβει τα ηνία εδώ και λίγο καιρό αδυνατεί να την βγάλει από την επικίνδυνη ζώνη, επέστρεψε πάλι στα αρνητικά αποτελέσματα, με δυο ήττες πλέον τα περιθώρια στενεύουν επικίνδυνα. Είναι λογικό να υπάρχει απογοήτευση και ανησυχία στις τάξεις της.

Δεν αναφέρονται προβλήματα.

Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τον κόσμο της, ο οποίος δεν σταμάτησε στιγμή να την ενθαρρύνει, η ίδια ανταπέδωσε με τον καλύτερο τρόπο. στο 16’ έμεινε πίσω με πέναλτι σε ένα γενικώς κακό πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη αποφασισμένη για  την ανατροπή, την πέτυχε με γκολ στο τελευταίο τέταρτο (78’, 89’) με τον φορ Γιαρσουβάτ.

Η νίκη στο ντέρμπι με την Εργκριτε και με τον τρόπο που ήρθε τονώνει σημαντικά την αυτοπεποίθησή της, ο κόσμος στήριξε, ήταν στο γήπεδο και αποζημιώθηκε. Πλέον το κλίμα μπορεί να χαρακτηριστεί και εξαιρετικό, τρία ματς αήττητη, αν κερδίσει και στο Βεστερός θα κάνει σημαντικό βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού, έχοντας μάλιστα και δυο παιχνίδια λιγότερα.

Τιμωρημένοι οι αμυντικοί Γκροζντάνιτς (22/0) και Αντερσίεν (20/0).

Έχει βελτιωθεί το κλίμα στην Γκάις, πιστεύει πλέον στον εαυτό της και δείχνει ότι μπορεί να είναι ανταγωνιστική. Η Βεστερός παλεύει, αλλά δεν είναι στα επίπεδα που μπορεί να δικαιολογήσει το σετ. Η αξία βρίσκεται ξεκάθαρα στα δεξιά, το διπλό θέλει και κάλυψη. Το DNB στο 2,67 από την Pamestoixima.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Θα προτιμήσω να μην ασχοληθώ με τα γκολ. Πολύ χαμηλά το over 2,5 και το αμφίσκορο για ένα παιχνίδι που όλα είναι ρευστά όσον αφορά την έκβασή του. No bet.

Βεστερός

ΓΚΑΪΣ

Β' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 4 - 1 2020 2 - 2