ΛΑΝΤΣΚΡΟΥΝΑ

2 - 1 12-07-22

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Για τον αγώνα ΛΑΝΤΣΚΡΟΥΝΑ-ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 05:11 12/07/22
1.96

Συνεχίζει να αγνοεί την ήττα διευρύνοντας το αήττητο σερί της σε εννέα παιχνίδια (4-5-0). Αψηφώντας τις πολλές απουσίες κέρδισε την Ντόλκουρντ με 1-0. Από την στιγμή που προηγήθηκε (13’) ζορίστηκε αρκετά, δοκιμάστηκε η άμυνά της, η οποία άντεξε και διατήρησε ανέπαφη την εστία της.

Σε εξαιρετική κατάσταση, διανύει την καλύτερη περίοδο της σεζόν, πλέον έχει αρχίσει και παίρνει νίκες με αποτέλεσμα να τονώνεται η αυτοπεποίθησή της και να απομακρύνεται από τις τελευταίες θέσεις. Με την ψυχολογία λοιπόν στα ύψη και τον κόσμο σιγά σιγά να ζεσταίνεται και να επιστρέφει στις κερκίδες, υποδέχεται την Χάλμσταντ σε ένα ματς-τεστ για την ίδια με την ελπίδα να καταφέρει να φανεί ανταγωνιστική και να πάρει αποτέλεσμα.

Τιμωρημένος ο φορ Πέρσον (7/3), αμφίβολοι ο φορ Ούλσον (11/5) και ο μπακ Τκατζ (8/0).

Κέρδισε την Γιόνσεπινγκ με 3-0 στο γήπεδό της. Χωρίς την παραμικρή δυσκολία έφτασε στην όγδοη νίκη της για φέτος, με το γρήγορο γκολ στο 4’ να ανοίγει τον δρόμο προς την νίκη, την οποία σφράγισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Ήμασταν επιθετικοί με την Γιόνσεπινγκ, είχαμε καλή απόδοση. Μας περιμένει μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες της κατηγορίας που αγνοεί την ήττα εδώ και εννέα αγωνιστικές. Είναι δεδομένο πως θα είναι ένα από τα πιο δύσκολα παιχνίδια της σεζόν» παραδέχτηκε ο Χόγκλουντ.

Τραυματίες οι χαφ Κρουν (11/3) και Λούντεβαλ (5/0) και ο μέσος Ολστραντ (12/1), αντίθεταη εξέτισε ο φορ Ντόλστρεμ (11/1).

Δεν θα είναι εύκολη υπόθεση αυτή η έξοδος για την Χάλμσταντ, το αναγνωρίζει και το παραδέχεται και ο ίδιος ο τεχνικός της. Η Λαντσκρούνα όντως είναι σε εξαιρετική κατάσταση και μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες αυτήν την στιγμή στην Σουπερέταν, ωστόσο περιμένω από την Χάλμσταντ να δείξει χαρακτήρα και να παίρνει τον βαθμό. Η ισοπαλία στο 3,40 της Pamestoixima είναι πολύ πιθανή.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Κάνει νερά αμυντικά η Χάλμσταντ τελευταία και δεν πάει εύκολα το χέρι στο under 2,5. Από την άλλη, στην λογική της ισοπαλίας δεν αποκλείεται να μην έχει γκολ ο αγώνας. Θα προτιμήσω να το αφήσω στην άκρη μιας και οι αποδόσεις δεν με ψήνουν. No bet.

Λαντσκρούνα

Χάλμσταντ

Β' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2012 3 - 3 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 0 - 0 2019 - 2020 - 2021 -